Connect with us

Pozostałe

Basen w ogrodzie – porady, opinie, jaki wybrać?

Nie ma nic lepszego jak schłodzenie się w chłodnym basenie podczas letnich upałów. Wielu ludzi poszukuje rozwiązań idealnych na miarę swoich możliwości. Jaki basen wybrać aby był odpowiedni do ogrodu i pozwolił spędzić miło czas w upalne dni.

Basen w ogrodzie - porady, opinie, jaki wybrać?

Nie ma nic lepszego jak schłodzenie się w chłodnym basenie podczas letnich upałów. Wielu ludzi poszukuje rozwiązań idealnych na miarę swoich możliwości. Jaki basen wybrać aby był odpowiedni do ogrodu i pozwolił spędzić miło czas w upalne dni.

Rodzaje basenów ogrodowych

Ogólnie baseny można podzielić na przenośne i te które są osadzone w gruncie. Przenośne baseny to takie, które w naszym kraju cieszą się większą popularnością i to nie bez przyczyny. W Polsce mamy klimat bardzo zróżnicowany dlatego warto mieć basen taki, który można schować na okres jesienno-zimowy. Skupiając się na basenach przenośnych warto zaznaczyć, że dzielą się one na (dmuchane, rozporowe, stelażowe). W zależności od budżetu można wybrać basen na miarę swoich możliwości. Obecnie najpopularniejsze baseny są to baseny rozporowe ze stelażem. To właśnie te baseny są najchętniej wybierane przez Polaków w ostatnich latach.

Jeśli szukacie basenu to polecamy sprawdzić ofertę na: Allegro oraz Decathlon

Jak duży basen na działkę?

Najważniejsze co trzeba wiedzieć przy doborze basenu i jego wielkości to czy miejsce w ogrodzie będzie przystosowane do większych konstrukcji oraz czy okoliczne rośliny nie będą przeszkadzały w użytkowaniu basenu. Często zapomina się o tym, że podłoże musi być bardzo dobrze wypoziomowane gdyż im większą średnicę posiada basen bardziej widoczne są odchylenia na brzegach a konstrukcja szkieletowa basenu ma większy napór wody z jednej ze stron. Wybierając głębokość basenu oraz jego średnicę należy najpierw wyznaczyć do niego odpowiednie miejsce oraz przemyśleć kto będzie korzystał z basenu latem. Jeśli z basenu mają korzystać dzieci nie powinno się decydować na głęboki basen z drabinką ponieważ może być to niebezpieczne rozwiązanie dla najmniejszych użytkowników basenu. Ważnym aspektem przy wyborze basenu jest właśnie fakt jego usytuowania na terenie działki ponieważ roślinność, która będzie w okolicy może brudzić wodę co przy basenach z dużą kubaturą będzie bardzo uciążliwe.

Czyszczenie basenu

Każdy basen będzie wymagał nieco czasu od nas w celu zadbania o odpowiednią wodę. Dlaczego dbanie o wodę jest tak ważne? Woda, która nie jest czyszczona może być szkodliwa dla naszego zdrowia oraz będzie nieodpowiednia dla samego basenu co może powodować jego skróconą żywotność oraz wpłynie na jego odbarwienia.

Jakie pH powinna mieć woda w basenie?

Woda basenowa powinna mieć pH w przedziale od 7-7,4. Jest to kompromis między zachowaniem żywotności basenu a bezpieczeństwem naszej skóry.

Ile chloru do basenu ogrodowego?

Odpowiednia ilość chloru na litr wody basenowej to 0,3 do 0,6 mg.

Jaka chemia i akcesoria do basenu?

Kupując basen powinniśmy się zaopatrzyć w podstawowe wyposażenie, które pomoże w utrzymaniu czystości i dobrej jakości wody. W tym celu należy zaopatrzyć się w chlor, kwas l-askorbinowy oraz tester poziomu pH oraz ilości chloru w wodzie.

Chemię zakupić można na Allegro w dziale tutaj: Chemia Basenowa

Do basenu powinna być również pompa filtrująca wodę. Te zazwyczaj dołączane są do zestawów wraz z basenem. Jednak czasem pompa to za mało, kiedy na dnie zaczyna pojawiać się osad należy użyć odkurzacz do czyszenia dna basenu.

Odkurzacze basenowe znajdziesz tutaj: Odkurzacze do basenu

Według naszej opinii najlepszym rozwiązaniem do ogrodu będzie basen rozporowy ze stelażem, taką konstrukcję bardzo łatwo rozłożyć i jest dość prosta w użytkowaniu. Jednak ostateczną decyzję każdy musi podjąć idywidualnie.

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Reklama

Popularne