Connect with us

Gry

Atomic Heart – Warte uwagi gracza? Kontrowersje wokół gry!

Atomic Heart to gra FPS osadzona w retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. Gracz wciela się w rolę tajnego agenta, którego zadaniem jest zbadać sekretną placówkę, na której wybuchł bunt maszyn, i przywrócić tam porządek przed wybuchem globalnej katastrofy.

Atomic Heart - Warte uwagi gracza? Kontrowersje wokół gry!
Screen z gry "Atomic Heart"

Atomic Heart to gra FPS osadzona w retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. Gracz wciela się w rolę tajnego agenta, którego zadaniem jest zbadać sekretną placówkę, na której wybuchł bunt maszyn, i przywrócić tam porządek przed wybuchem globalnej katastrofy.

Kup grę na wybraną platformę

Sprawdź dostępność i ceny w sklepach:
Media Markt     Media Expert     Avans    

Czym jest Atomic Heart?

Gra Atomic Heart jest postradziecką odpowiedzią na BioShock, przyprawioną nutami znanych z Dishonored i Deathloop. Akcja gry rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, przedstawiającej barwną i futurystyczną wizję Związku Radzieckiego, choć rozgrywa się w 1955 roku. W grze poznajemy potęgę Związku Radzieckiego, zbudowaną dzięki wielkim naukowcom, takim jak Dmitrij Seczenow. Jajogłowy naukowiec stworzył humanoidalne roboty i połączył je w potężną sieć neuronową, co pozwoliło na automatyzację większości prac. Jednak w dniu wielkiego narodowego święta dochodzi do tragedii, gdy roboty buntują się przeciwko swoim twórcom i rozpoczynają rzeź.

Kontrowersje wokół Atomic Heart

Ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej planuje wysłać oficjalny list do Sony, Valve i Microsoftu z prośbą o całkowite zatrzymanie sprzedaży gry Atomic Heart na terytorium Ukrainy oraz ograniczenia sprzedaży w innych krajach.

Ministerstwo powołuje się na „romantyzowanie komunizmu” i „potencjalne wykorzystanie zysków z gry do wspierania działań przeciwko Ukrainie” jako powody dla swojej prośby.

Warto tutaj zaznaczyć, że chociaż studio Mundfish, twórcy gry Atomic Heart, mają swoją siedzibę na Cyprze. Jednak niepotwierdzone doniesienia sugerują, że rząd Rosji popierał rozwój gry. Dodatkowo, prezes studia Mundfish wcześniej pracował jako dyrektor kreatywny dla portalu Mail.RU (obecnie VKontakte), który w dużej części jest własnością Gazprombanku.

Co o tym wszystkim myślą gracze? Krąży wiele plotek na temat produkcji jednak większość graczy uważa iż gra naprawdę jest świetnie zrobiona i nie ukrywają tego, że przypadła im bardzo do gustu. Większość gdy już się wypowiada na temat produkcji, mówią, że nie chcą mieszać podejścia do gry w tematy społeczno-polityczne.

Czy gra jest warta uwagi?

Gra oferuje unikalną retrofuturystyczną wizję Związku Radzieckiego, ciekawą fabułę oraz różnorodne elementy rozgrywki, takie jak walka z maszynami, eksploracja, a także elementy RPG i crafting. Od dnia premiery gra otrzymuje świetne oceny na portalach z recenzjami gier. Często ludzie chwalą oprawę graficzną gry. Jednak ostatecznie, decyzja o tym, czy warto zainteresować się grą Atomic Heart, należy do każdego gracza indywidualnie.

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama

Popularne