Connect with us

Internet i smartphony

Zarabianie na TikToku. Jak zarabiać nie tylko na monetach?!

TikTok jest najbardziej popularną platformą ostatnich czasów. Wyprzedziła swoją popularnością serwisy takie jak Instagram, Facebook czy Twitter! Sukces przyniosły aplikacji krótkie i ciekawe treści. A jak wiadomo, wszędzie gdzie jest ruch pojawiają się osoby, które chcą na nim zarobić. Sprawdź jak możesz zarabiać na TikTok-u nie tylko na monetach w aplikacji.

Zarabianie na TikToku. Jak zarabiać nie tylko na monetach?!

TikTok jest najbardziej popularną platformą ostatnich czasów. Wyprzedziła swoją popularnością serwisy takie jak Instagram, Facebook czy Twitter! Sukces przyniosły aplikacji krótkie i ciekawe treści. A jak wiadomo, wszędzie gdzie jest ruch pojawiają się osoby, które chcą na nim zarobić. Sprawdź jak możesz zarabiać na TikTok-u nie tylko na monetach w aplikacji.

Konto na TikToku

Najważniejsze co będzie potrzebne do zarabiania na TikToku to oczywiście posiadanie konta w aplikacji. Co ważne, warto zadbać o to aby konto było prowadzone schludnie i przejrzyście. Tak aby nie robić „low quality contentu” czyli mówiąc najzwyczajniej kontentu o niskiej jakości. TikTok musi być prowadzony w sposób prosty i zrozumiały dla odbiorcy.

Rejestracja konta na TikToku

Rejestracja nowego konta nie jest niczym skomplikowanym, aby założyć nowe konto wystarczy posiadać adres e-mail, numer telefonu oraz wymyśloną nazwę, którą nada się aby nazwać swój profil. Jeśli chce się bazować na konkretnej branży warto pomyśleć o nazwie, która będzie nawiązywała do niszy w której chce się później publikować treści.

Jak rozwijać konto na TikToku?

Prowadzenie konta TikTok jest tak samo trudne jak i prowadzenie innych Social Mediów. Najważniejsze co trzeba zachować to systematyczność. To właśnie dzięki niej możemy być chętniej promowani przez algorytmy. Regularne dodawanie treści chętnie skłoni ludzi do wracania na profil a co za tym idzie zapewni stałą aktywność pod treściami. Najlepszy klient to powracający klient, warto o tym pamiętać. Jeśli dbamy już o systematyczność, warto pomyśleć o sposobie pozyskania obserwujących. Tutaj pojawia się kilka opcji. Można zainwestować w promowanie swojego profilu kupując monety a te wykorzystać na płatną reklamę (opcja bardzo skuteczna i dająca natychmiastowy efekt) lub też możemy działać na zasadzie Follow4Follow w skrócie (F4F) czyli to nic innego jak zacząć wymieniać się obserwacjami. Drugi sposób jest dość kontrowersyjny niemniej równie skuteczny co pierwszy, jednak wymaga systematycznego klikania. Ważne! Nie wolno obserwować kilkuset osób dziennie gdyż aplikacja może zablokować nam konto. Trzeba to robić w sposób naturalny – tutaj warto pomyśleć o tym jakie konta obserwujemy.

Mam rozwinięte konto TikTok jak mogę zarabiać?

Te pytanie zadaje sobie wielu TikTokerów. Wielu z nich skupia się na płatnych promocjach różnych marek, praca w oparciu o barter lub ustaloną stawkę za lokowanie produktu. Kolejna grupa osób to ludzie, którzy występują na LIVE licząc na tipy (donate) od swoich widzów. Jest jeszcze kolejna grupa osób, najmniej popularna ale nie oznacza to, że generująca najmniejsze zyski. Grupa ta decyduje się na promocję produktów na własną rękę. Dzięki sieciom partnerskim np. Conversand mamy możliwość promować produkty znanych firm bez nawiązywania współprac bezpośrednio z daną firmą. To właśnie na programach afiliacyjnych można zarobić naprawdę niezłe sumy. Teraz zapewne wiele osób pomyśli jak zarabiać mając konto w sieci afiliacyjnej? Nic trudnego, wystarczy wybrać dany program, który będzie najlepiej pasował tematyką do naszego konta i umieszczać filmy związane z produktem. Aby zwiększyć jakość profilu zalecane jest zarejestrowanie własnej domeny i prowadzenie bloga tematycznego. To właśnie do niego warto odsyłać swoich widzów i tam kierować do konkretnych produktów. Stronę/bloga można postawić na gotowych szablonach typu wordpress.

Ile zarobię na TikToku?

Nie można jasno określić konkretnych zarobków ponieważ na ten element wpływa wiele zmiennych. Najważniejsze jest to, jaką kategorię produktów będzie się promowało. Można promować kategorię związaną z motoryzacją i odsyłać do produktów na allegro, tutaj jest szansa na stabilne zarobki w postaci kilkuset do kilku tysięcy złotych przy mocno rozwiniętym koncie i sporej audiencji. Mniej zarobią osoby, które skupiają się na bardziej wyszukanych kategoriach np. zawężenie audiencji do konkretnych zespołów muzycznych i ich płyt – na tym również można zarobić wysyłając ludzi do sklepów z płytami danego artysty jednak w tym przypadku można liczyć na mniejsze zyski.

Przykłady promocji:

  1. Ubrania (Moda)
  2. Muzyka (Kultura)
  3. Piłka Nożna (Sproty)
  4. Wydarzenia (Sport/Kultura)
  5. Części samochodowe, kosmetyki (Motoryzacja)
  6. Kosmetyki (Branża Beauty)
  7. Gry (Gaming)

Czy warto zarabiać na TikToku?

Oczywiście, że tak. Zwłaszcza zarabianie metodą, która nie jest zależna od tego czy otrzymamy współpracę czy nie. Przy dobrze rozwijanym profilu można spokojnie dojść do stałych zarobków, które pozwolą miesięcznie generować pokaźne sumy. Osoby posiadające stałe grono odbiorców mogą zdecydować się na stworzenie własnego sklepu ze swoją marką – tu z pomocą przychodzi HotPay. Firma ta obsłuży płatności online dla własnego sklepu zabierając najmniejszą prowizję na rynku.

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama

Popularne