Connect with us

Samochody

Wiosenne porządki w garażu – uszykuj auto do wiosny!

Mimo, że zima w pełni, pogoda nie sprzyja warto pomyśleć o wiosennych porządkach i uszykowaniu samochodu na sezon wiosenny. Dzięki nam dowiesz się, jak uszykować garaż do sezonu wiosenno-letniego oraz dowiesz się jak zadbać o swoje auto by było gotowe na ciepłe dni.

Mimo, że zima w pełni, pogoda nie sprzyja warto pomyśleć o wiosennych porządkach i uszykowaniu samochodu na sezon wiosenny. Dzięki nam dowiesz się, jak uszykować garaż do sezonu wiosenno-letniego oraz dowiesz się jak zadbać o swoje auto by było gotowe na ciepłe dni.

Przygotowanie garażu do wiosny!

Każdy kierowca kochający swoje auto wie jak przyjemnie jest otworzyć garaż i mieć w nim porządek. Jednak wiele osób nie wie jak można zachować czystość i ład na stałe! Naprawdę niewiele potrzeba aby mieć zawsze czysty garaż i przyjemne miejsce do parkowania.

Co jest potrzebne aby garaż był czysty i estetyczny?

 1. Regał na narzędzia. Wszelkie narzędzia warto mieć poukładane, nie zawsze możemy przewidzieć, które narzędzia będą potrzebne a nie raz pewnie spotkaliście się z sytuacją kiedy szukacie narzędzia wśród innych narzędzi. Z pomocą przychodzą półki garażowe oraz organizery na narzędzia. Polecamy zakup ów przedmiotów aby wszystko miało swoje miejsce.
 2. Dobre oświetlenie. Każdy garaż aby spełniał swoją rolę powinien być nie tylko ciepły, pojemny i czysty ale i również dobrze oświetlony. Warto zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie w garażu. W tym celu polecamy lampy led o długości 120 cm. Jest to świetne rozwiązanie gdyż jest energooszczędne, tanie w zakupie a efekt jest wręcz niesamowity. Z doświadczenia możemy polecić aby każdą stronę garażu oświetlić tj. (wjazd, sufit, lewa strona, prawa strona oraz przód).
 3. Miotła i odkurzacz. Niepozorne narzędzia, które warto mieć w swoim garażu. Niby każdy to wie ale czy wiedzieliście, że można zakupić odkurzacz, który pozwoli wciągać kurz, piach i wodę w garażu? Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu zadbamy nie tylko o porządek w garażu ale i również odkurzymy i wypierzemy auto!

Polecamy linki poniżej:

 1. Regały na narzędzia oraz organizery na narzędzia
 2. Lampy led 120 cm
 3. Odkurzacze przemysłowe
 4. Ssawki do odkurzaczy

Przygotowanie auta na sezon wiosenno-letni!

Każdy lubi jak samochód przyciąga uwagę. Doskonale wiemy, że nie trzeba mieć auta prosto z salonu by osoby widzące pojazd zwróciły na niego uwagę. Jeśli auto jest zadbane to nie ma siły by nie przyciągało uwagi przechodniów. Auto może wyglądać seryjnie jednak jeśli jest zadbane naprawdę potrafi cieszyć oko. Wiele osób zapomina o tym jak można niskim kosztem i małym nakładem pracy zrobić efekt „wow” na swoim aucie. Najpotrzebniejsze rzeczy jakie powinny być w każdym garażu miłośnika czterech kółek to:

 1. Wosk do lakieru
 2. Mikrofibry do docierania wosku
 3. Gąbka z miękkim włosiem do mycia ręcznego auta
 4. Szampon do mycia auta
 5. Dressing do opon
 6. Preparat do mycia felg (krwawa felga)
 7. Zapach samochodowy

Dlaczego akurat te rzeczy uznaliśmy za najważniejsze? Sprawa jest prosta, nie każdy jest detailerem i tak samo nie każdy czuje się na siłach aby móc nakładać na samochód powłoki ceramiczne. Owszem zaraz ktoś może zarzucić, że nie mówimy o przygotowaniu auta tj. glinkowanie, dekontaminacja lakieru, polerowanie lakieru czy też odtłuszczanie. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób potrafi to zrobić jednak nie każdy ma czas i chęci na tego typu prace przy aucie. Dlatego te rzeczy wymienione wyżej na liście uznaliśmy za najważniejsze. Opisu każdej czynności robić nie będziemy gdyż we większości przypadków po zakupie kosmetyków producenci informują jak stosować dany produkt by uzyskać odpowiedni efekt.

Z producentów których możemy polecić do domowych warunków to firmy:

 1. RR Customs
 2. K2
 3. ADBL
 4. Sonax
 5. Autoland
 6. Plak
 7. Turtle Wax

Linki do produktów opisanych w artykule znajdziecie poniżej:

 1. Woski do aut
 2. Mikrofibry
 3. Gąbki
 4. Szampony
 5. Dressingi do opon
 6. Płyny do mycia felg
 7. Zapachy samochodowe

Auto jest wizytówką każdego kierowcy! Musi zawsze być czyste 5/5!

Kliknij by skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Reklama

Popularne